Dívka s havraními křídly

20. března 2018 v 13:17 | Vrba Jana
Vědomá kniha pro děti, ale i dospělé. Velmi jsem se na ni těšila, jelikož mi jsou práce a svět Terezy Kramerové hodně blízké, a rozhodně jsem nebyla zklamána.

Nejenom příběh
Děj knihy je jednoduchý: hlavní hrdinkou je Miriam, která se z nevysvětlitelného důvodu znelíbila spolužákovi Antonínovi. Ten jí dělá samé naschvály a Miriam to velmi trápí. Snaží se přijít na kloub tomu, proč to tak je, a naskytne se jí k tomu vhodná příležitost.

Přestože je dějová linka přímočará (a rozuzlení vás skutečně chytne za srdce), je protkána netradičními vsuvkami, jako jsou například vzpomínky Miriam na to, kde před narozením byla či jak si vybrala své rodiče. Důležitým společníkem je pro ni také její strážný anděl. Miriam si zachovala své spojení s jemnohmotným světem, a díky tomu může své znalosti předat i vašim dětem. I vám.
Začnete cvičit
Na konci knihy se s vámi Miriam podělí o návody, které v průběhu knihy "vidíte" v praxi - jak se uzemnit, načerpat energii, jak se zbavit strachu a mnoho dalších. Návody, které jsou velmi jednoduché, přesto účinné - vyzkoušela jsem mnohé z nich sama na sobě a těším se, až si je časem vyzkouší i syn. Mají potenciál lidem skutečně pomoci.
Pohlazení pro duši
Kniha na mě působila jako teplá deka s čajem :) Klidné útočiště, kde se člověk cítí doma. Zanechá ve svých čtenářích příjemný pocit toho, že vše je tak, jak má být. Svůj nemalý podíl na tom nesou i ilustrace, které příběh doprovází.


Zaujala vás kniha? Přidejte si ji do své knihovničky, nebo využijte možnosti vypůjčení v Otevřené knihovničce Projektu Vrba.
Už jste ji četli a taky vás nadchla? Pomozte rozšířit povědomí o ní tím, že ji pomůžete vyhrát soutěž Kosmas cena čtenářů. Dole ve formuláři zadejte její titul a jméno autorky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Menčíková Jana Menčíková | E-mail | 3. dubna 2018 v 14:59 | Reagovat

Dívka s havraními křídly - Tereza Kramerová. Úžasná knížka, teď ji čtu svému desetiletému synovi a i jemu se moc líbí. Děkuji
Menčíková Jana

2 Jana H. Jana H. | E-mail | 4. dubna 2018 v 18:45 | Reagovat

Dívka s havraními křídly, Tereza Kramerová.
Knihu jsem koupila k 10.narozeninám jedné úžasné bytosti. Kniha i Terezka se prostě objevili a já cítila, že jo....sama ji momentálně čtu-prožívám a ani ve snu jsem netušila, jakýže poklad jsem otevřela. S láskou děkuji. Jana H.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama